Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 701,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
25.11.2018
Věrnostní bonita pro registrované zákazníky
Věrnostní bonita 5% je určena pro naše Registrované zákazníky z ČR i SR, jejichž 1.objednávka bez poštovného byla ve výši minimálně 500,- a současně n... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Obchodní podmínky
OBCHODNÍ PODMÍNKY

 

 

Obchodní podmínky E shopu Šitíčko bejby - dle Obchodního zákoníku od 1.1.2014

 

 

Před dokončení objednávky je nutné řádně se seznámit s našimi Obchodními podmínkami – dokončením objednávky stvrzujete, že jste se s obsahem seznámili a souhlasíte s nimi. Děkujeme

 

1. Údaje o prodejci a majiteli e shopu Odpovědná osoba, výrobce a majitel elektronického obchodu Šitíčko bejby

Vlasta Sedláčková

provozovna - dílna Edvarda Beneše 1946/5

67801 Blansko

IČ – 87144271 zapsaná na MÚ odbor obecní živnostenský úřad Blansko 67801, Nám. Republiky 1 pod č. Jednacím 370101/1929/2008/Br/3

Nejsme plátci DPH.

tf. 604889307 ( dotazy, objednávky či storna obj. Prosíme pouze v době od Pondělí - Pátek od 8:15– 17:00  mimo tuto dobu žádáme o elektronickou emailovou formu komunikace nebo klasickou písmenou formu)

Kontaktní údaje email : sitickobejby@gmail.com

Kontaktní adresa, provozovna: Edvarda Beneše 1946/5, 67801 Blansko ( adresa pro vrácení, výměnu nebo reklamaci zboží při Odstoupení od kupní smlouvy bod. č.6) 

Provozovna – Edvarda Beneše 1946/5 67801 Blansko

 

Zavazujeme se na neprodlenou zpětnou vazbu ( u dotazů, objednávek, storna objednávky, doplnění objednávky apod. ) dle druhu zvolené komunikace, nejpozději však ve lhůtě do 2 pracovních dnů. V případě výjmečného stavu - ( zdravotní dovolená - dle uvedené dispozice na našem webu )

 

2. Obecně

  Veškeré nabízené zboží je Nové. Použité či second hand zboží neprodáváme.  Zboží prodávané na rozhraní webového obchodu Šitíčko bejby www.sitickobejby.eu  - je šitý bytový textil, a šitý doplňkový textil do kočárků a pro volný čas, kojenecké doplňky a další blíže specifikované zboží na rozhraní webového obchodu www.sitickobejby.eu

Zboží je vyhotovováno z nevysrážené metráže ( srážlivé bavlněné zboží má vždy navíc 1 - 2cm  od uvedeného rozměru zboží - do délky i šířky ke sražení při praní, míru přídavku dáváme dle velikosti a druhu zboží ), konkrétní materiály jsou uváděny u jednotlivého zboží v popisu. Materiály -  metráž české i zahraniční výroby, výplně a textilní štítky a visačky, které jsou užity pro výrobu, vlastní atesty o nezávadnosti, zejména pro děti do 3 let viz Prohlášení o shodě .

  Textilní štítky se symboly k doporučené údržbě spolu s informací o zvoleném poměru užitého materiálu, jsou připojeny – všity, přímo do výrobků. Symboly doporučené údržby a užití výrobku jsou dle požadavku směrnice ČSN EN ISO 3758 společnosti Ginetex jejíž jsme členem, a jsme držitelem licence na právoplatné užívání těchto symbolů.

 

Na webovém rozhraní www.sitickobejby.eu  může kupující vytvořit Registrací svůj uživatelský účet, avšak není to povinností. Kupující tak jedná dobrovolně a na základě Souhlasu se zpracováním osobních údajů viz bod č. 3. Obchodních podmínek

 

 

3. Kupní smlouva, ochrana osobních údajů

 

 Všechny objednávky jsou závazné a dokončením objednávky kupující ( spotřebitel ) potvrzuje, že se seznámil s Obchodními podmínkami e shopu Šitíčko bejby,  které jsou součástí objednávky a jsou viditelné před dokončením objednávky na webovém rozhraní e shopu již v průběhu objednávání zboží, a je tak umožněna jejich archivace i pro pozdější zobrazení,  taktéž jsou součástí potvrzovacího emailu, který kupující obdrží po dokončení objednávky.

  Veškeré údaje před dokončením objednávky může kupující měnit, avšak se zavazuje, že uvádní pravdivé informace, na základě Souhlasu se zpracováním osobních údajů viz niže.

 

Ochrana osobních údajů kupujícího ( fyzická osoba ) je obsažen  v zákoně č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Prodávající se prohlašuje, že při nakládání s osobními údaji kupujících bude postupovat v souladu s uvedeným zákonem.  Prodávající ( podnikatelký subjekt ) viz bod. č. 1 je řádně registrován - na ÚOOÚ - pod reg. číslem 00042028.

 

 Kupující výslovně souhlasí se zpracováním poskytnutých osobních údajů za účelem:

  • registrace
  • nákupu na e shopu
  • zasíláním newslettru ( pokud se k odebírání přihlásí)
  • učinění dotazu na zboží nebo jiného dotazu přes kontaktní formuláře nebo chatové okénko na www.sitickobejby.eu 

 

a to : jméno a příjmení, adresa bydliště/zaměstnání, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, emailová adresa, telefonní číslo

Souhlas se zpracováním osobních údajů v celém rozsahu, je povinností od 25.5.2018 dle nařízení EU - viz znění - 

Podmínky k ochraně osobních údajů

Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje poskytované přes webového rozhraní e shopu www.sitickobejby.eu uvést správně a pravdivě a že je povinen bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o změně ve svých osobních údajů.

 

Kupující potvrzuje, že byl poučen o tom, že poskytnutí osobních údajů bylo na základě Souhlasu se zpracováním osobních údajů.

V případě podezření, že prodávající nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu s ochranou soukromého a osobního života kupujícího nebo v rozporu se zákonem, nebo jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, může kupující :

- žádat prodávajícího nebo zpracovatele o vysvětlení,

- žádat, aby prodávající nebo zpracovatel odstranil takto vzniklou situaci a stav

 

 

Storno objednávky je možné do doby než je zboží odesláno ( příprava zásilky k odeslání je avizována )

- telefonicky – na čísle 604889307 ( v době viz výše v kontaktních udajích v bodě č. 1 )

- písemnou elektronickou formou emailem na adresu sitickobejby@gmail.com

 

 

  Kupní smlouva vzniká dokončením objednávky na webovém rozhraní a následným přijetím potvrzením objednávky elektronickou cestou na email kupujícího i prodejce.  Pokud se tak nestane, pak úhradou celé kupní ceny nebo převzetím zboží - dle toho co nastane dříve.

  Jelikož se jedná o uzavření kupní smlouvy při použití komunikace na dálku ( v internetovém e shopu ), kupující ( spotřebitel )má právo na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu a sankce – s vyjímkou zboží, které bylo zhotovené na zakázku či jinak upravováno na požadavek zákazníka. ( bližší specifikace o vrácení zboží viz bod č. 6 )

 

  Kupující bere na vědomí, že si kupuje zboží skrze elektronický obchod na dálku v provedení ( vzhledu ) dle katalogu prodávajícího a nemůže po prodávajícím uplatňovat nároky z titulu vad věci či jakékoliv jiné nároky s odkazem na odlišný vzhled zboží v katalogu prodávajícího na jeho internetových stránkách a dodaného zboží, který byl způsoben chybným nastavením parametru monitoru kupujícího.

 Taktéž souhlasí s použitím prostředků pro komunikaci na dálku pro uzavření kupní smlouvy-  ( internet, telefon apod. ) Náklady spojené s použitím komunikačních prostředků pro uzavření kupní smlouvy ( telefonní či internetové poplatky ) si kupující hradí sám.

 

Kupní smlouva u šití zboží na míru vzniká odsouhlasením vystavené objednávky dle dohody přes emailovou komunikaci v PDF formě a vystavení zálohové faktury kupujícímu, objednávka obsahuje Obchodní podmínky.

 

V případech, kdy osoba,která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího ( výrobce ) a jedná tak v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání nebo je právnicou osobou, neuplatní se na ni ochrana spotřebitele v rámci těchto Obchodních podmínek.

 

Kupující bere na vědomí, že prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu na zboží, které není v pevné nabídce e shopu nebo na zboží jiné barvy či rozměru než je uveřejněno na rozhraní webu.

 

Kupující bere na vědomí, že prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu s osobami, které již porušily kupní smlouvu ( včetně Obchodních podmínek )

4. Prodej, dostupost zboží a způsob úhrady

Ceny na e shopu jsou konečné, tedy již se nepřipočítává DPH, nejsme plátci.

Taktéž ceny nejsou smluvní. Ceny nezahrnují náklady na přepravu - tyto informace jsou podrobně obsaženy na konci Obchodních podmínek.

V případě, že došlo ke zjevné technické chybě na straně prodávajícího při uvedení chybné ceny za zboží na webovém rozhraní obchodu nebo při objednávání, není prodávající povinen kupujícímu ( spotřebiteli ) zboží za tuto chybnou cenu dodat, ani v případě, že kupujícímu bylo zasláno potvrzení o přijetí objednávky.

  Prodávající na chybnou cenu kupujícího upozorní, pokud kupující odmítne navýšení ceny, prodávající si vyhrazuje právo na odstoupení od kupní smlouvy.

  Dostupnost u jednotlivých kusů zboží se liší a je to informace uvedená u jednotlivého zboží v katalogu , do kdy přibližně bude daný kus zhotoven a připraven na Sklad k odeslání - jedná se o lhůtu v pracovních dnech.

 Není to lhůta včetně přepravy dopravce. Volbou nadstandartního poštovného - zrychlená přeprava ( Balík do ruky ) nemá vliv na zrychlení zpracování objednávky.  

 Lhůta dostupnosti se může měnit v závislosti na objemnosti celkové objednávky, nebo  v závislosti na zásobě materiálu, kdy prodávající – výrobce neovlivní zdržení dodání materiálu k výrobě ze strany dodavatele – výrobce materiálu.

 

Nezhotovujeme práce - kopírování konkurenčních výrobků, ve víře, že na nich u nás ušetříte, naší ruční práce si vážíme stejně jako každý seriozní výrobce, který tvoří vlastní jedinečné kusy. Proto po nám neposílejte požadavky , fotografie a odkazy na výrobky, které si přejete ušít totožně jako již vyrábí jiná firma.

Zhotovujeme pouze naše vlastní motivy, nikoliv motivy, které nám zašlete a jejich původ může mít vliv na autorská práva 3 strany.

Náviny jednobarevné bavlněné metráže se mohou lišit v závisloti na dostupnosti a dodavateli, a v případě, že u nás nakupujete s odstupem času nezraručujeme u stejného výrobku i stejnou sytost jednotlivých odstínů. 

Způsob úhrady zboží :

- předchozí platbou na účet prodávajícího nejdéle do 7 dnů od objednávky ( účet uvedený v potvrzené objednávce 2800160562/2010 pro ČR - dle přípisu platby na náš účet vystavujeme Fakturu v PDF rozlišení, platba je možná i přes rychlý QR kód, který se generuje při dokončení objednávky na e shopu, a je také na vystavené faktuře

- hotově - Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Účtenku lze zaslat taktéž na email zákazníka.

 PLATBA NA DOBÍRKU JE ZRUŠENA

Slovensko:

- příkazem k úhradě- přes váš bankovní ústav - Ze SR zadávejte platbu jako SEPA platbu nikoliv zahraniční, náš účet je zřízen pro přímé SEPA platby v rámci EU - převody z Banky Fio ze SR jsou zdarma, z jiných bank jsou platby SEPA cca 20Kč tedy necelé 1€ dle kursu

zadáváte IBAN nebo SWIFT kód - platební podklady obdržíte po dokončení objednávky

platby nepodléhají EET

 Je – li prováděna úprava rozměru, barvy nebo se šije na míru dle přání zákazníka, přiobjednávka na běžné zboží výšivky jmen, včetně šití chráničů na zábrany - v naší nabídce - jedná se o šití zboží na míru a nevztahuje se na ně Odstoupení od kupní smlouvy ve 14 denní lhůtě.

Při objednávce šití na míru mimo e shop bude vystavena on line Objednávka v Pdf formě a následná zálohová faktura k úhradě. Po přípisu platby bude vystavena Řádná fakturav Pdf formě.

 Pokud by došlo již po zahájení šití zboží - na objednávku ( chrániče na zábrany nebo výšivky jmen ) ke stornu ze strany kupujícího – vrací se pouze 50% z celkové částky objednávky ( bez poštovného ) Je to kompenzace za zmařený materiál a vynaložený čas na práci, který se díky zpracování na míru stává neprodejným.

 

 Pokud prodávající ( výrobce ) nebude shchopen zboží zhotovit – dodat, ať už se jedná o zboží v pevné nabídce, či zákazníkem požadované na zakázku, prodávající ( výrobce ) si vyhrazuje právo nabídnout kupující straně náhradní zboží či objednávku ze strany prodejce – výrobce stornovat. 

 V případě, že bude objednané zboží již uhrazeno, částku v plné výši prodávající ( výrobce ) přeúčtuje kupující straně zpět do 5 dnů od storna objednávky.

 Prodávající ( výrobce ) si vyhrazuje právo na odmítnutí zpracování zboží na míru, pokud zákazník( spotřebitel ) požaduje speciální zpracování, či užití materiálu apod., na které prodávající ( výrobce ) nevlastní technické či materiálové vybavení, případně pokud není možné fyzicky zajistit požadovanou vizáž, rozměr apod. - z důvodu domluvy na dálku.

 Zákazníci, kteří opakovaně činí objednávky a následně storna budou mít u nás nastaveno automatické storno objednávky.

 

5. Zasílání – vyzvednutí zboží

 

U věcí skladem prodávajcí( výrobce ) zasílá balíčky:

- následující pracovní den od objednávky – v případě úhrady dobírkou, aby byla dodrženo právo na storno ve lhůtě 24h. od objednávky 

- do 2 pracovních dnů nejdéle - od přípisu částky na účet prodávajícího ( výrobce ) – v případě úhrady předchozí na účet.

Do této doby se nepočítají soboty, neděle a státem uznané svátky.

Zásilky zasíláme prostřednictvím České pošty s.p , Zásilkovny a DPD ve spolupráci se Zásilkovnou

U zboží, které skladem není a musí se vyrobit - je lhůta pro dodání vysvětlena viz bodě č.4

Do doby převzetí zboží kupujícím, je prodávající oprávněn od kupní smlouvy kdykoliv odstoupit. V takovém případě, prodávající vrátí kupujícímu celou kupní cenu na účet, který mu kupující sdělí, pokud do lhůty 5 kalendářních dnů není sděleno, částku poukáže na účet ze kterého byla částka poukázána původně poukázána prodávajícímu.

Poštovné je stanoveno dle objemu objednávky a předpokládané hmotnosti viz ceník na konci Obchodních podmínek.

 Všechny zásilky jsou pojištěny pro případ ztráty nebo úbytku, obyčejně bez stvrzení přijetí do přepravy Českou poštou nebo Zásilkovnou se nezasílají- ani na požádání kupující stranou. Lhůta pro přepravu a doručení zásilek se řídí dle Zasílacích podmínek České pošty s. p. a Zásilkovny.

 

V případě doručování zásilky spotřebiteli, je doporučeno zásilku zkontrolovat, a v případě, že došlo k poškození, které by mohlo mít vliv na stav obsahu, nebo by mohlo dojít k úbytku obsahu,  doporučujeme zásilku nepřebírat, a přepravce nám ji vrátí.  Odmítnutí převzetí poškozené zásilky kupujícím ( spotřebitelem ) není v tomto případě považováno za bezdůvodné. V opačném případě, při převzetí bez námitky ze strany spotřebitele a podepsáním převzetí zásilky bez námitek, není možné zpětně dokázat případné vady, či úbytek, a tudíž není možné podat reklamaci ani u prodejce ( výrobce ) ani u přepravní společnosti.

  Následně s vámi dohodneme řešení vzniklé situace.

 

6. Záruka, výměna, vracení zboží

Záruka na zboží je 24 měsíců.

Odstoupení od kupní smlouvy je možné do 14 dnů od převzetí zboží ( doručení ) bez udání důvodu a sankce.

Formulář pro Vrácení zboží - odstoupení od kupní smlouvy zašle prodávající na požádání v PDF formě nebo jiné elektronické formě on line, nebo si ho můžete stáhnout

 Odstoupení od kupní smlouvy Šitíčko bejby_1  Formulář pro VÝMĚNU zboží si stáhněte Výměna zboží Šitíčko bejby

 Vyplněný formulář je třeba připojit k vracenému zboží  –  zboží je nutno zaslat jako pojištěnou zásilku proti ztrátě při přepravě( nikoliv na dobírku ) na kontaktní adresu Provozovny viz bod č. 1.

Prodejce nenese odpovědnost za ztrátu vraceného nebo vyměňovaného zboží v průběhu přepravy, pokud zákazník/kupující zašle zásilku obyčejně bez pojištění.

 

  Částka za vrácené zboží je přeúčtována na účet nebo adresu uvedenou kupujícím ( spotřebitelem ) v celkové výši,kterou uhradil při objednání vč. Poštovného, za předpokladu, že kupující zvolil Běžné poštovné, nikoliv Nadstandartní.

  Poštovné se vrací pouze v minimální odpovídající výši Běžného nejlevnějšího nabízeného – nikoliv pokud kupující zvolil Nadstandardní poštovné za vyšší sazbu, které je možné zvolit u všech typů objednávek.

U objednávek, kde bylo přepravné / poštovné Zdarma se vrací pouze částka za vracené zboží.

  Poštovné za zaslání zboží směrem k prodejci hradí kupující sám, to není vratné.

 Lhůta pro vrácení částky je do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy.

Dnem Odstoupení od kupní smlouvy je den kdy :

- osobně kupující vrátí zboží na adrese Provozovny viz bod č. 1

- den kdy kupující předá zásilku se zbožím do přepravy přepravní společnosti, v tomto případě je nutno prokázat prodávajícímu, že se tak stalo, např. Zasláním potvrzení o přijetí zásilky do přepravy na základě Podacího lístku či jiného potvrzení vydaném přepravní společností ( doklad či potvrzení je možno vyfotit či naskenovat a zaslat na naši emailovou adresu viz Kontaktní údaje v bodě č. 1 )

 

 Dle ustanovení § 1832 odst. 4 nového občanského zákoníku - odstoupí-li spotřebitel od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu - spotřebiteli dříve, než mu kupující - spotřebitel zboží předá nebo prokáže, že zboží podnikateli odeslal.

 

Vrácení celé částky vč. poštovného lze za předpokladu, že zboží nebude jevit známky -

 - poškození, použití,( tím jsou myšleny viditelné odstínové stopy, pachové stopy - po nošení, či užití) pokud nebude zjevná změna tvaru, stopy na švech, či nebude zboží práno apod.

- nebo do výrobku byl proveden zásah mimo naši firmu ( úpravy rozměru, či změnu struktury, střihu, přešití nebo úprava vizáže, či došívání jiných součástí, jakož i výměna součástí výrobku ) Takto vrácenému zboží, bude dle uvážení prodejce snížena hodnota vrácené částky, dle míry a rozsahu znehodnocení. 

 Při vrácení pouze části objednávky – bude přeúčtována pouze částka za za vrácenou část.

Je li společně se zbožím poskytnut dárek, je příslušná darovací smlouva uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde - li k odstoupení od kupní smlouvy kteroukoliv stranou, pozbývá darovací smlouva účinnosti a kupující vrací zboží i s poskytnutým dárkem.

 

Zboží poškozené při přepravě směrem k prodávajícímu v důsledku nevhodného obalu nelze vyměnit.

Zboží zhotovené na míru ( úprava rozměrů, barev zboží na e shopou ) , vč. zhotovování chráničů na postele , zboží s výšivkou jména v nabídce e shopu, které se šije na objednávku  , či jakkoliv upravované na přání nelze vrátit.  

   - Výměna zboží je možná do 14 dnů od převzetí zásilky kupujícím.

Formulář pro uplatnění výměny zboží - viz Výměna zboží Šitíčko bejby

Zboží k výměně s připojeným formulářem – kupující zašle jako pojištěnou zásilku ( nikoliv na dobírku ) na kontaktní adresu Provozovny viz bod č. 1. Prodávající nenese odpovědnost za ztrátu balíčku, v případě, že kupující zašle zásilku obyčejně.

Při výměně  zboží hradí poštovné směrem k prodávající straně - kupující stana sama. Při výměně zboží běží původní záruční lhůta od prvního prodeje, tedy nezačíná běžet nová záruční lhůta.

 Po přijetí zboží prodávající stranou a po přezkoumání stavu zaslaného zboží k výměně ,bude zasláno zboží dohodnuté mezi prodávající a kupující stranou na dobírku - tedy za poštovné odpovídající hodnotě vyměňovaného zboží + příplatek za dobírku nebo po úhradě nového poštovného převodem ( na základě vystavené faktury ) - výměna jde tedy v obou směrech na vrub zákazníka.

 Pouze však za předpokladu, že zboží nebude jevit známky -

  - poškození, použití,( tím jsou myšleny viditelné odstínové stopy, pachové stopy - po nošení, či užití) pokud nebude zjevná změna tvaru, stopy na švech, či nebude zboží práno apod.

- zboží nebylo šito na míru  zákazníkovi

- nebo do výrobku byl proveden zásah mimo naši firmu ( úpravy rozměru, či změnu struktury, stříhu, přešití nebo úprava vizáže, či došívání jiných součástí, jakož i výměna součástí výrobku )

Do kupní ceny se poštovné uhrazené při koupi nezapočítává.

Poštovné a jeho výše, které je účtováno do dobírky je viz níže na konci Obchodních podmínek k nahlédnutí.

 

Zboží poškozené při přepravě směrem k prodávající straně v důsledku nevhodného obalu, nelze vyměnit.

 

Zboží zhotovené na míru ( změny barev, rozměrů zboží na  eshopu, vyšívaná jména a nápisy )  vč. šití chráničů na zábrany v nabídce e shopu - které se zhotovují na objednávku  - přání zákaznika, či jakkoliv upravované na přání nelze vyměnit.

Výměnu, či vrácení takto zhotoveného zboží  může prodávající nabídnout kupující straně pouze z vlastní vůle.

7. Reklamace

Formulář pro uplatnění reklamace prodávájící zašle na vyžádání v PDF formě nebo jiné elektronické podobě on line, případně si ho můžete stáhnout Reklamační protokol Šitíčko bejby

Reklamaci lze uplatnit do 24 měsíců od převzetí/ doručení zboží. Avšak s přechodem vlastnictví k věci ( tedy zakoupené zboží od fyzické osoby - bazarovým prodejem apod. ) nepřechází automaticky odpovědnost původního prodejce /výrobce za věc dále prodanou,  přestože od koupě věci ještě doba zákonné 24měsíční záruky neuběhla.

Zákonný podklad:

§ 1879 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

  V 24 měsíční lhůtě od koupi zboží, může kupující uplatnit reklamaci a podle své volby požadovat u vady, která znamená podstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou):

• odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci;

• bezplatné odstranění vady opravou;

• přiměřenou slevu z kupní ceny; nebo

• vrácení kupní ceny na základě odstoupení od smlouvy.

 

 Podstatné je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala.

 

  U vady, která znamená nepodstatné porušení smlouvy – (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou), má kupující nárok na odstranění vady anebo přiměřenou slevu z kupní ceny.

 Vyskytla-li se odstranitelná vada po opravě opakovaně (třetí reklamace pro stejnou závadu nebo čtvrtá pro odlišné závady) nebo má zboží větší počet vad (nejméně tři vady současně), může kupující uplatnit právo na slevu z kupní ceny, výměnu zboží nebo odstoupit od smlouvy.

 

Reklamace zboží se nevztahuje :

- na zboží naší výroby, ale které jste zakoupili z tzv.druhé ruky ( bazarovou koupí apod. )  bez dokladu o nabytí -  reklamaci může uplatnit prvotní majitel, se kterým jsme uzavřeli kupní smlouvu nebo případně majitel s dokladem o nabytí, ale i s dokladem  v písemné formě, o převodu Práv z vadné věci. V případě, že jste vlastník v pořadí již několikátý, je nutné doložit rětězec převodů Práv z vadné věci od prvotního majitele k poslednímu.

 Veškeré objednávky jsou jmenovitě adresné, a proto původ výrobku u nás lze identifikovat, zda reklamaci požaduje prvotní majitel nebo další kupující, který si výrobek zakoupil jako second hand - na vlastní zodpovědnost. Zde je riziko, že výrobek je již opotřebován, poškozen, případně do něj byl proveden zásah či úprava třetí stranou - takové zásahy velice dobře rozeznáme a k výsledku reklamace dle toho také přistoupíme.

- na zboží, kde na vzhled měl vliv nedodržení doporučené údržby na přiloženém textilním štítku, či doplńujících informacích, jak je doporučeno zacházet z konkrétním zbožím. ( praní při vyšší teplotě, žehlení materiálu, který se nemá žehlit, přílišné napařování, sušení na přímém slunci, či mechanické poškození při nesprávném způsobu praní apod. )

- na zboží již prané nebo běžně užívané – jedná se o přirozené opotřebení běžným užitím - poškozené

– na natržení, zašpinění při užití, ulomení částí, či poškození komponentů, či jakkoliv upravované zboží svévolně mimo naši firmu ( tedy na úpravy rozměru, či změnu struktury, stříhu, přešití nebo úprava vizáže, či došívání jiných součástí, jakož i výměna součástí výrobku, která nebyla provedena naší firmou )

 - na zboží,které má drobné odchylky ve vizáži, které mohou nastat při výrobě – vlivem ruční práce

- zboží, které je poškozeno nebo nastal úbytek který mohl vzniknout poškozením zásilky při přepravě směrem ke spotřebiteli, a nebyla o tomto skutku sepsána písemná zpráva ze stany spotřebitele s přepravní společností

 Kupující je povinen uplatnit reklamaci u prodávajícího bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Učiní-li tak písemně nebo elektronicky, měl by uvést své kontaktní údaje, popis závady a požadavek na způsob vyřízení reklamace.

 Kupující je povinen sdělit prodávajícímu, jaké právo si zvolil při oznámení vady, nebo bez zbytečného odkladu po oznámení vady. Změna volby bez souhlasu prodávajícího je možná jen tehdy, žádal-li kupující opravu vady, která se ukáže být neodstranitelná.

 Nezvolí-li kupující své právo z podstatného porušení smlouvy včas, má práva jako při nepodstatném porušení smlouvy. Kupující je povinen prokázat nákup zboží (nejlépe dokladem o koupi, stačí zaslat jako přílohu emailu, z důvodu stejného obdržení od prodávajícího při koupi zboží ).

 Lhůta pro vyřízení reklamace běží od předání/doručení zboží prodávajícímu nebo do místa určeného k opravě.

Zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, mělo by být čisté a kompletní a doložen Reklamačním protokolem, který zašle prodávající na vyžádání spotřebiteli v PDF formě.

 

 Prodávající je povinen bezodkladně, nejpozději do tří pracovních dnů, rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí.

 Reklamaci, včetně odstranění vady, prodávající vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím písemně nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má kupující stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy.

  Odmítne-li prodávající odstranit vadu věci, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny nebo odstoupit od smlouvy.

 Záruka za jakost se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, uplatní se odpovědnost prodávajícího jako by šlo o koupi nového zboží nebo jeho části.

 Prodávající je povinnen informovat o výsledku reklamace písemnou formou klasickou, či elektronickou cestou.

U oprávněné reklamace náleží kupujícímu náhrada účelně vynaložených nákladů. Pokud jde o reklamaci neoprávněnou - tedy bude zamítnuta - náklady spojené se zasláním zboží zpět spotřebiteli jde na vrub spotřebitele.

 Veškerá fotografická dokumentace poskytnutá kupujícím, k náhledu pro šití na míru, prodávající – výrobce – užívá pouze pro vlastní účely. Fotografie z pokojíčků, spokojených zákazníků či výrobků, poskytnuté kupujícím ( spotřebitelem ), prodávající prezentuje veřejně pouze se svolením konkrétního kupujícího – spotřebitele.

Není dovoleno kopírování textů, fotografií či jakékoliv grafiky.

 

8. Závěrečné ustanovení

 Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění a činnost prodávajícího nepodléhá jinému povolování. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Kontrolu dodržování předpisů na ochranu spotřebitele provádí též Česká obchodní inspekce (http://www.coi.cz/) a práva na ochranu spotřebitelů hájí i jejich zájmová sdružení a jiné subjekty na jejich ochranu. Dozor nad ochranou osobních údajů provádí Úřad pro ochranu osobních údajů (http://www.uoou.cz/).


K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz  

Prodávající není ve vztahu ke Kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ani žádné takové dobrovolně nedodržuje (ve smyslu § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku).

 

Obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1.1.2014

 

Způsob úhrady: 

Pro Českou republiku: 

- příkazem k úhradě přes internetbanking, kdo ho nemá může zadat přímo příkaz v bance nebo zaslat obnos poštovní poukázkou typ A nebo rychlým QR kódem, který se vám vygeneruje po odeslání objednávky.

 OBJEDNÁVKY JSOU SPLATNÉ DO 7 DNŮ OD OBJEDNÁNÍ - Po 4 dnech od objednávky zasíláme Připomínku platby, pokud není zpětná vazba ze strany zákazníka objednávky stornujeme  platby nepodléhají EET

 

Slovensko:

- příkazem k úhradě- přes váš bankovní ústav - Ze SR zadávejte platbu jako SEPA platbu nikoliv zahraniční, náš účet je zřízen pro přímé SEPA platby v rámci EU - převody z Banky Fio ze SR jsou zdarma, z jiných bank jsou platby SEPA cca 20Kč tedy necelé 1€ dle kursu

zadáváte IBAN nebo SWIFT kód - platební podklady vám zašleme po obdržení objednávky

na dobírku není na Slovensko možná úhrada, nevyžadujte ji po nás, děkujeme

platby nepodléhají EET

 

Poštovné :

Prostřednictvím Zásilkovny u zásilek 

to jsou nezávislá výdejní místa po celé ČR a SR které si můžete zvolit - Info o vyzvednutí ZDe 

ČR  

objednávky v hodnotě:

0 - 800 Kč - 70,

801 - 2700 Kč - 135,- ( velmi objemné zásilky rozdělíme do 2balíků, abychom dodrželi max. povolený rozměrový limit pro podání, předem zákazníka vyrozumíme)

2701 - a výše přepravné Zdarma

SR

0 - 32€ - 4,41€  ( dražší objednávky a ty co obsahují jakékoliv polštáře nebo válce od 90cm zasíláme pouze přes Českou poštu viz níže )

 

DPD jen v ČR ve spolupráci se Zásilkovnou

Zásilky podáváme na pobočce Zásilkovny, které předává přepravci DPD k doručení

objednávky v hodnotě :

0 -  800,- 95,-

801 - 2700 Kč  - 135,- ( objemné zásilky rozdělíme do 2 balíků, abychom dodrželi max. povolený rozměr pro podání zásilky, předem zákazníka vyrozumíme )

objednávky od 2701,- mají přepravné zdarma

Česká pošta  Balíky na Slovensko v hodnotě €

0 - 41€ - 10,13€

41,1 - 82€ - 10,35€

82,1 - 144€ - 10,8€

144,1€ - a výše poštovné zdarma

 

 Osobní vyzvednutí v ČR  je možné pouze po předchozí domluvě a po úhradě převodem na účet, jelikož výdejní místo již nebude fungovat jako běžná vzorková prodejna. V případě, že si dodatečně na místě vyberete něco navíc, je možné hradit hotově, vystavíme vám účtenku.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. 

 

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz